Office Staff
 

Mr. Eichenberg Tom Eichenberg, Principal  

Mr. Gardner Jennifer Gardner, Assistant Principal 

Mrs. Stanton Mable Stanton, Secretary 

Mrs. Caldwell Teresa (Teri) Caldwell, Office Assistant 

Mrs. Skebeck Emily Skebeck, Bookkeeper 

Mrs. Holt Erica Holt, Counselor 

James Chewning, Nurse

 

Encore 

Mr. May Eric May, Art 

Mr. Miller Steve Miller, Music 

Mrs. Stewart Marsha Stewart, Librarian 

Mrs. Johnson Kady Teeple Johnson, P.E. 

 

Specialists 

Susan Haywood, Special Education Teacher 

Mrs. Cummings Victoria Cummings, Special Education Teacher 

Mrs. Dunlap Barbie Dunlap, Special Education Teacher 

Mrs. Eaton Rebekah Eaton, Special Education Teacher 

Mrs. Knighting Allie Knighting, Special Education Teacher 
 
Samantha Bickmann, Special Education Teacher
 
Tiffany Branch, Special Education Teacher 

Jennifer Le, Occupational  Therapy 

Erica Getz-Howder, Physical Therapy 

Susan Holloran, Speech 

Katie Canipe, Speech

Mrs. Bouchard Laura Bouchard, Scope 

Mrs. Brown Stephanie Brown, Reading Resource 

Mrs. Mascher Courtney Mascher, ESOL

 
Classroom Teachers
 
Meadow Davis, Kindergarten
 
Mrs. Dunavant Kelly Dunavant, Kindergarten 
 
Mrs. Johnson Megan Johnson, Kindergarten
 
Mrs. King Michelle King, Kindergarten
 
Mrs. Scheer Corrie Scheer, Kindergarten
  
Mrs. Greenlaw Lynn Greenlaw, First Grade
 
Mr. Heil Jason Heil, First Grade
 
Mrs. Inslee Lori Inslee, First Grade
 
Mrs. Robinson Amy Rinker Robinson, First Grade
 
Mrs. Sapp Renee Sapp, First Grade
 
Mrs. Kcraget Cheryl Kcraget, Second Grade
 
Mrs. Hall Alexandra McCoy Hall, Second Grade
 
Miss Thompson Kaitlin Thompson, Second Grade 
 
Mrs. Ulanowicz Melissa Ulanowicz, Second Grade
 
Mrs. Weber Jill Weber, Second Grade
 
Mrs. Wolfe Nancy Wolfe, Second Grade
 
Analiz Briley, Third Grade 
 
Miss Newton Hilliary Newton, Third Grade
 
Mrs. Pierce Rochelle Pierce, Third Grade
 
Gaelyn Quirey, Third Grade
 
Mrs. Sinton Susan Sinton, Third Grade
 
Mrs. Tetzlaff Heather Tetzlaff, ThirdGrade  
  
Miss Chaplin Devin Chaplin, Fourth Grade
 
Miss Harper Tammy Harper, Fourth Grade
 
Mrs. Ohlsson Kate Ohlsson, Fourth Grade
 
Mrs. Tom Jennifer Tom, Fourth Grade
 
Mrs. Valencia Cindy Valencia, Fourth Grade
 
Angie Winter, Fourth Grade 
 
Miss Bishop Jane Claire Bishop, Fifth Grade 
 
Mrs. Chitwood Tina Chitwood, Fifth Grade 
 
Mrs. Collins Dina Collins, Fifth Grade 
 
Mrs. Dmytriw Meghan Dmytriw, Fifth Grade
 
Miss Robey Dawn Robey, Fifth Grade 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Technology
 
 
 
 
Para-Educators
 
Mrs. Butler Maureen Butler, Reading Resource
 
Mrs. Ellis Roni Ellis, Reading Resource
 
Mrs. Hustwayte Lisa Hustwayte, Special Education
  
Alyssa McCarthy, Special Education
 
Tabitha Sutphin Simms, Special Education
 
Mrs. Sachs Renee Sachs, Kindergarten
 
Mrs. Seward Ellen Seward, Special Education
 
Mrs. Sisk Laurie Sisk, Special Education
 
Mrs. Taylor-Davis Shirley Taylor-Davis, Special Education
 
 
Mrs. Stark Beth Stark, Library 
 
 
Support Staff
 
Roberta Lewis, Custodian
 
Sandra Montague, Head Custodian
 
Clyde Robinson, Custodian
 
Donald Wissinger, Custodian 
 
 
CLOSE